گروه امنیتی روئینوس
توضیح تکمیلی درباب کتابخانه - دست نوشته هاي دكتر سادات‌شريفي
گروه امنیتی روئینوس

توضیح تکمیلی درباب کتابخانه

1,810 بازديد | نوشته شده توسط فرشید | 07 مارس 2014

به‌نام خدا

با سلام؛

پیرو اطلاع‌رسانی درباب ساعات خدمات‌دهی کتابخانه، یکی از دوستان پیامی مهرآمیز و چند پرسش فرستادند؛ گفتم شاید پرسش شما هم باشد و بد ندیدم با شما نیز در میان بگذارم:

IMG_2952

«سلام آقای سادات‌شريفی؛

حال و احوال؟

پيام مجددی‌ست که می‌فرستم در باره‌ی کتاب‌خانه که افتتاح شده است.

ضمن تبريک دو باره، آيا اين همان است که به صورت سهامی و با احيای کتاب‌خانه‌ی شخصی آقای توفان بنا بود، راه بيافتد؟

در اين صورت، آيا تنها سهام‌داران می‌توانند از آن بهره ببرند يا عموم مردم هم می‌توانند به آن‌جا سر بزنند؟ آيا اصولا امتيازی برای سهام‌داران لحاظ شده؟

و جدا از اين‌ها، کسی مانند من که علاقه‌مند بود در افتتاحيه حاضر شود و متأسفانه فرصت را از دست داد، از طرفی پيش‌تر با واريز وجه مشخصی اقدام به خريد سهام کرده، چه‌گونه می‌تواند از اوضاع سهام‌داری‌اش باخبر شود؟ (مشخصا درخواست خريد سه سهم به مبلغ مجموع ۱۵۰هزار تومان داشتم به نام سه نفر).

با احترام و آرزوی موفقيت روزافزون.»

ـــــــــــــــــــ

سلام بر شما دوست فرهنگ‌پرور؛

عرض ادب صمیمانه‌ام را پذیرا باشید.

۱. بله؛ اين همان کتابخانه‌ای است که بنا بود به صورت سهامی و با احيای کتاب‌خانۀ شخصی آقای توفان، راه بيفتد. البته سیل اهدای کتب به آن ادامه دارد و کارِ بیشتر و فزون‌تر را می‌طبد (تا امروز بیش از ۵۰۰ جلد کتاب به آن اضافه شده و موجودی را به ۵۵۰۰ جلد رسانده است)؛

۲. تنها سهام‌داران می‌توانند از کتابخانه بهره ببرند و البته عموم مردم نیز می‌توانند با خرید حداقل یک‌سهم عضو شوند و از آن بهره‌جویند. سر زدن به آنجا برای بستگان و همراهان سهام‌داران نیز هیچ منعی ندارد؛

۳. اولین امتيازهای لحاظ‌شده برای سهام‌داران (که امید داریم افزون نیز بشود):

۱.۳. می‌توانید سفارش دهید تا کتابی را به‌هزینۀ خودمان برایتان اسکن و تقدیم کنیم؛

۲.۳. می‌توانید کسی را برای رفت‌وآمد، امانت‌گیری یا استفادۀ حضوری به‌نمایندگی از خودتان معرّفی کنید؛

۳.۳. می‌توانید فایل اکسل فهرست کتب را داشته باشید؛

۴.۳. در موارد خاص و محدود، اگر رفت‌وآمد برایتان مشکل است و امکان معرف نماینده هم ندارید، با پیامک یا ایمیل سفارش دهید تا کتاب را به‌نشانی نزدیک‌تری ببریم و دریافت فرمایید؛

۵.۳. ضمناً: تا اطلاع ثانوی، شما و دیگر اعضا می‌توانید از کتابخانۀ شخصی هشت‌هزار جلدی من هم هرچه بخواهید و باشد به‌امانت برید.

۴. کسانی مانند حضرت‌عالی که علاقه‌مند بودند در افتتاحيه حاضر شوند؛ اما بخت و توفیق دیدارشان از ما سلب شد، برای دریافت سهام (رسید وجهی که محبت کرده و واريز فرموده‌اند)، می‌توانند از تاریخ بیست‌وپنجم اسفند، با هماهنگیِ قبلی به حقیر مراجعه کنند (در دفتر کارم یا کتابخانه) یا اگر مقدور نیست، نشانی بدهند تا ما رسیدها را برایشان بفرستیم.

 

و نکتۀ مهم پایانی: نام زیبا و شریف دوستانی که روز افتتاحیه تشریف داشتند، طی نامه‌ای به مسئولان خانه و موزه تحویل داده شد تا پیش از صدور کارت‌های عضویت، مراجعه و استفادۀ ایشان میسّر باشد و درمورد دوستانی مثل شما هم، کار بسیار ساده است: هماهنگی از طریق تماس تلفنی یا پیامکی با من، به‌سرعت و سهولت امکان استفادۀ شما را نیز فراهم می‌کند.

با مهر و احترام

دکتر سادات‌شریفی

۱۶اسفند۹۲

IMG_2948

(0)


فرستاده شده در انجمن دوست‌داران زبان و ادبیات فارسی شیراز،خبرهای روز،کتابخانه انجمن دوست‌داران | بدون نظر

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.


گروه امنیتی روئینوس

گروه امنیتی روئینوس
گروه امنیتی روئینوس