گروه امنیتی روئینوس
آگهی اوّلیۀ ششمین دورۀ ویرایش و درست‌نویسی (دورۀ مقدّماتی تربیت ویراستار حرفه‌ای) در شیراز - دست نوشته هاي دكتر سادات‌شريفي
گروه امنیتی روئینوس

آگهی اوّلیۀ ششمین دورۀ ویرایش و درست‌نویسی

3,616 بازديد | نوشته شده توسط فرشید | 17 مه 2013

آگهی اوّلیۀ ششمین دورۀ ویرایش و درست‌نویسی

(دورۀ مقدّماتی تربیت ویراستار حرفه‌ای)

 

با سلام و عرض ادب، حضورِ هرکه این نوشته را می‌خوانَد؛

گروه علمی ویرایش و کتاب‌پردازیِ «کیمیاقلمِ پارس» نمایندۀ گروه «ویراستاران» (تعاونی ویراستاران حرفه‌ای پارس www.viraiesh.ir) در جنوب کشور است. «کیمیاقلمِ پارس» تاکنون پنج دورۀ آموزش ویرایش و درست‌نویسی را با همکاری و حمایت بنیاد فارس‌شناسی و مرکز اسناد و کتابخانۀ ملّی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت استان فارس، برگزار کرده است. امتیازِ مهم این دوره، اعطای مدرک معتبر از سازمان اسناد و کتابخانۀ ملّی جمهوری اسلامی ایران است. اکنون پس از برگزاری موفقیت‌آمیز این پنج دوره، «کیمیاقلمِ پارس» قصد دارد (با همکاری و حمایت مرکز اسناد و کتابخانۀ ملّی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت استان فارس)، دورۀ ششم را نیز به‌شیوۀ گذشته برگزار کند.

پس لطفاً این نوشته را بخوانید و به دوستانتان هم توصیه کنید که یک‌بار آگهی دوره را بخوانند و اگر دوست داشتند، اطرافیان‌ خود را نیز آگاه کنند.

شرحِ دوره

۱.  زمان دوره‌ها پیش‌تر ۲۸ و ۳۰ ساعت بود؛ امّا تجربۀ این چهار دوره نشان داد که ساعات را اندکی بیفزاییم و به حدود ۳۵ ساعت برسانیم.

۲. زمان برگزاری دورۀ ششم، از ‌شنبه یکم تا دو‌شنبه دهم تیرماه۱۳۹۲ است.

۳. ساعت برگزاری کلاس را تاحدامکان، با رعایت حال کارمندان و دانشجویان تنظیم کرده و می‌کنیم. پیشنهادِ ما برای ساعاتِ این دوره، ساعت ۱۴تا۱۹ روزهای یادشده است (به‌جز آدینه که کلاس برگزار نمی‌شود).

۴. محل برگزاری دوره: مرکز اسناد و کتابخانۀ ملّی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت استان فارس است (به نشانی: شیراز، چهارراه حافظیه).

۵. سرفصل‌های دوره در پیوستِ همین متن، با عنوان «توضیحات تکمیلی» آمده است که می‌توانید آن را نیز بخوانید.

کوتاه‌سخن اینکه مخاطبان دوره‌های ما دو گروهِ عمده‌اند: آنان‌که دوست یا نیاز دارند خودشان متنی پاکیزه و درست و به زبان معیار بنویسند و نیز، کسانی که می‌خواهند ویراستاری، شغل و منبعِ درآمدشان باشد. خوشحالیم که تاکنون حدود بیست تن از صد شرکت‌کنندۀ پنج دورۀ قبل، جزء دستۀ دوم قرار گرفته‌اند و به‌واسطۀ دقّت و پیگیری و کیفیت کارشان و نیز به‌لطفِ ارتباطات کاریِ استادان تهرانی دوره (آقایان صالحی و باقری) کسبِ درآمد از ویرایش و فعالیت‌های مرتبط را تجربه کرده‌اند و عده‌ای نیز در شیراز با کیمیاقلم همکارند (که شرحِ آن نیز در همین وب‌گاه آمده است).

۶. هزینۀ این دوره ۱۵۰‌هزار تومان است که می‌توانید در دو قسط آن را واریز کنید (شمارۀ حسابِ مربوط به واریز وجه، پس از تماس ما مبنی بر به حدّ نصاب رسیدن دوره تقدیم می‌شود و قسط اوّل باید حدّاقل ۸۰هزار تومان باشد. ضمناً فیش‌ها را نزد خود نگاه دارید، چون باید آن‌ها را تحول دهید). لطفاً در واریز وجه، دقت کنید، چون پس از واریز، استرداد وجه بسیار دشوار است.

۷. صدور گواهی شرکت برای تمام شرکت‌کنندگان مقدور است؛ اما صدور مدرک زمان‌بر است و منوط به انجام تکالیفِ عملی و گذراندن موفقیت‌آمیزِ آزمون است. آزمون پایان دوره، دو تا چهار ماه پس از دوره برگزار می‌گردد (خرسندیم که تاکنون بیست تن از دانش‌پذیران، مدرک خود را نیز دریافت کرده‌اند و مدارکِ ۳۷تن نیز در حال آماده‌سازی است).

۸. شیوۀ ثبت‌نام اولیه: شرکت قطعی خود در دوره را با ذکر نام و کدملّی و تحصیلات تا تاریخ جمعه ۲۴خرداد به شمارۀ ۰۹۱۷۳۰۰۲۶۲۱ پیامک کنید. پس از تکمیل ظرفیت، با شما تماس می‌گیریم؛ به حدّ نصاب رسیدن دوره را اطلاع می‌دهیم و جلسۀ توجیهی را برگزار می‌کنیم.

۹. یادآوری‌هایِ مهم

ـ در صورتِ تکمیلِ ظرفیت، اولویت با کسانی است که زودتر ثبتنام کرده‌اند (تا لحظۀ ارسال این متن، ۱۰نفر اعلام آمادگی کرده‌اند و ۲۰تن دیگر می‌توانند نام‌نویسی کنند)؛

ـ ازنظر سن و مدرکِ تحصیلی، محدودیت خاصی برای شرکت‌کنندگان دوره وجود ندارد؛
ـ در صورتِ وجودِ هرگونه سؤال می‌توانید با شمارۀ پیش‌گفته تماس بگیرید یا با ایمیل fsadatsharifi@gmail.com مکاتبه فرمایید.

 

با سپاس

سیّدفرشید سادات‌شریفی

مدیر علمی گروه ویرایش و کتاب‌پردازیِ «کیمیاقلمِ پارس»

و مجریِ دوره‌های ویراستاران در استان فارس

 

 

(0)


فرستاده شده در ويرايش | بدون نظر

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.


گروه امنیتی روئینوس

گروه امنیتی روئینوس
گروه امنیتی روئینوس